Prihlásenie / registrácia

Doprava zdarma nad 199 €  

PREDSTANY_predstan_Pegasus_do autokaravanu1

Ako vybrať správny predstan pre váš karavan

Ak pri svojom kempovaní túžite po väčšom súkromí, ochrane pred chladom či slnkom a popri tom by ste ocenili aj ďalší úložný priestor, potrebný predovšetkým pri dlhšom kempovaní, mali by ste porozmýšľať nad kúpou predstanu. Tento praktický spoločník môže dodať karavanovej dovolenke nový rozmer a rozhodne zachrániť deň, keď prší. V nasledujúcom článku si povieme, ako postupovať pri výbere toho najvhodnejšieho predstanu pre Váš typ karavanu.

predstany 1

Predstany sú navrhnuté podľa rôznych profilov svojich užívateľov tak, aby vyhoveli širokému spektru zákazníkov. Na trhu je dostupných viacero druhov a veľkostí, preto je dôležité venovať výberu toho správneho náležitú pozornosť. Zhrnuli sme niekoľko dôležitých charakteristík, ktoré vám pri výbere pomôžu.

  • Priestor. Európsky štandard šírky predstanu je 2,5 metra, aj keď výrobcovia ponúkajú modely až do 3,5 metra pre tých, ktorí túžia po naozaj veľkom rozšírení plochy. Tu je dôležité poznať predovšetkým veľkosť parcely, na ktorej sa chystáte kempovať, aby ste sa do nej zmestili.

PREDSTANY_predstan_Pegasus_do autokaravanu1

  • Strecha: Predstan je zložený z niekoľkých komplementov, z ktorých najdôležitejšia je strecha a materiál, z ktorého je vyrobená. Tým spravidla býva polyester (ľahký, vzdušný a odolný), plast (komplikované čistenie, robustný) a akryl (vzdušný, pevný). Všetky ponúkajú rezistenciu a kvalitu, no je dôležité vyberať najmä podľa klímy miesta, v ktorom sa plánujete zdržiavať.
  • Ventilácia: Pre zabezpečenie dobrej ventilácie je nevyhnutné, aby mal predstan okná, či už na prednej alebo bočných stranách. Dvojnásobne to platí v prípade plastovej strechy. Niektoré modely disponujú moskytériami či závesmi, čo bez pochýb ponúka väčšie pohodlie a ochranu pred vonkajším prostredím.Eurotrail Flex 1
  • Rozmery karavanu: Aby ste správne určili veľkosť predstanu, je potrebné odmerať karavan od zeme z jednej strany cez celú lištu karavanu až k jeho druhému koncu, rovnako po zem. Niektorí výrobcovia uvádzajú aj konkrétne modely, pre ktoré je konkrétny model predstanu určený.

Rozloženie predstanu by za optimálnych podmienok malo trvať maximálne hodinu a pol, poskladanie len o niečo viac. Napriek tomu, že počas transportu vám zaberie určitý priestor a pridá aj na váhe, v súčasnosti už na trhu existujú aj predstany s hmotnosťou okolo 50kg. Je na zvážení každého karavanistu, aké sú pre a proti predstanu a či je toto riešenie vhodné na typ cesty ktoré s karavanom podniká. Pre karavany, ktoré už sú vybavené markízou, môže byť vhodnejším riešením stan pod markízu, ktorý má podobné účelové vlastnosti ako predstan, ale je o niečo ľahší a kompaktnejší.

 

Stan-Safari-Panorama-pre-Thule-Omnistor pre karavan

 

 
 
 

Podporte nás zdieľaním
Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn