Prihlásenie / registrácia

Doprava zdarma nad 199 €  

Karavaning so psím spoločníkom

Ak aj Vy patríte medzi fanúšikov karavaningu, prírody a slobody, možno by ste sa o tento zážitok chceli podeliť s Vašim psíkom. Pre psa je dovolenka v karavane určite lepším dobrodružstvom ako dovolenka v akomkoľvek inom ubytovacom zariadení, v ktorom má obmedzené možnosti pohybu. Predtým však, ako vycestujete so svojím miláčikom, mali by ste sa na tento spoločný výlet dostatočne pripraviť.


uvod čl

Každý musí pred odchodom zvážiť všetky pre a proti cestovania so zvieraťom.Pes si vyžaduje starostlivosť aj počas dovolenky, v niektorých prípadoch aj vo väčšej miere ako v domácom prostredí.Ak ste však aj napriek tomu odhodlaní havkáča vziať, máme pre Vás pár tipov, ktoré Vám dovolenku v karavane s ním spríjemnia.do čl2

Pred odchodom

Nie všetky kempy umožňujú pobyt psa v ich priestoroch.  Ešte pred odchodom by ste mali skontrolovať, či  Váš vyhliadnutý kemp to povoľuje a pokiaľ áno, preštudujte si jeho pravidlá pre pobyt domácich zvierat.

Ďalším krokom by mal byť rozhovor s Vašim veterinárom, aby ste sa  uistili, že váš pes je zdravý a má všetky potrebné očkovania, najmä proti besnote a má ich v poriadku zapísané v očkovacom preukaze. Taktiež je vhodné nechať psa očkovať proti lymskej chorobe  a  kliešťovej  encefalitíde. Pri cestovaní do zahraničia musí byť zviera sprevádzané pasom spoločenského zvieraťa, ktorý Vám za poplatok vydá Váš veterinár.

Dobré je mať so sebou  tiež vhodné prostriedky proti blchám a kliešťom.  Vo väčšine kempov musí mať pes obojok alebo postroj s identifikačným štítkom. Najväčšiu istotu že svojho psa nestratíte, Vám poskytne mikro-čip, ktorý sa vkladá priamo pod kožu a nezameniteľne tak Vášho psa identifikuje.do čl pes3

Čo mu vziať so sebou?

Váš pes by mal aj počas dovolenky konzumovať tú istú stravu, na ktorú je naučený doma. Vezmite mu so sebou misku na jedlo a vodu, na ktoré je zvyknutý, ľahšie sa tak bude adaptovať na nové prostredie. Dbajte na to, aby mal stále dostatok vody, najmä ak cestujete počas letných mesiacov. Nezabudnite na pelech na spanie a zopár hračiek, aby Vám náhodou nezničil niečo z Vašej karavanovej výbavy. Urobte kópiu zdravotných záznamov vášho psa, zvlášť, ak sa  chystáte prekročiť hranice. Ďalšie podstatné položky psej výbavy zahŕňajú vodítko a obojok alebo postroj, košík na pysk a taktiež nezabudnite na vrecúška na psie exkrementy a v kempe aj kdekoľvek inde po svojom psovi vždy upracte!

 

Počas kempovania

V kempe, majte svojho psa na vodítku, aby neobmedzoval ďalších karavanistov. Ideálnym pomocníkom pre Vás môže byť držiak na uviazanie psa Dog Sitter, s ktorým budete mať istotu, že Váš pes neutečie, kedže sa pripevňuje pod koleso auta. 

so psom final

Dávajte pozor na udržanie svojho psa preč od vecí ako oheň, grill, či  riad, kedže mu môžu spôsobiť zranenie. Ak kempujete pri pláži, zistite si, ktorá jej časť je určená pre ľudí so psom. Na týchto plážach môžete Vášho psa neobmedzene kúpať. Ak sa chystáte prechádzať do rušnejších ulíc, radšej svojho psa nechajte odpočívať uviazaného pri karavane.Ak sú v kempe malé deti, je lepšie počas vašej neprítomnosti psovi upevniť náhubok.

Dúfame, že Vám náš článok poskytol inšpiráciu a na ďalšiu karavanovú výpravu sa vyberiete so svojím chlpatým priateľom.Ak ste na ňu dobre pripravení, môže byť takáto dovolenka nezabudnuteľným zážitkom pre celú rodinu i pre havkáča.

 

Podporte nás zdieľaním
Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn