Vyhľadať
Close this search box.

Prihlásenie / registrácia

Vyhľadať
Close this search box.

Dodanie zadarmo nad 199 € kartou/prevodom

autokemp diakovce- bazeny

Autokemping Diakovce – zaparkujte priamo pri termálnom kúpalisku

Začiatkom leta sme sa rozhodli, že na našom autokaravane preskúmame oblasť južného Slovenska. Privítali nás tu široké pláne, nádherne rozkvitnuté slnečnicové polia, sady plné ovocia, ale aj veľmi vysoké teploty. Rozhodli sme sa preto, že sa s karavanom “utáboríme” priamo na kúpalisku. Tých je tu naozaj neúrekom. Nie však takých, ktoré by boli priamo spojené s autokempom. Našu pozornosť preto upútalo termálne kúpalisko Retro-Thermal v obci Diakovce a v tomto článku Vám priblížime našu skúsenosť na tomto mieste.

Autokemp Diakovce

Kúpalisko s kempom je vzdialené asi 4 km od obce Diakovce a asi 7 km od mesta Šaľa.  Aj napriek tomu, že kúpalisko prešlo rekonštrukciou, zachovalo si svoj retro štýl, vďaka čomu sa tu budete cítiť trochu ako v minulom storočí. To však neznamená, že tu nie je komfort na požadovanej úrovni. Práve naopak. Bazény sú moderné, pekné a udržiavané. Sú celkovo 4- plavecký bazén, rekreačný bazén so strieškou, pod ktorou nájdete masážne trysky, bazén pre deti a bazén pre detičky do 4 rokov. Keďže sme so sebou mali 3 a pol ročnú karavanistku, privítali sme, že tento bazénik bol naozaj veľmi bezpečný a nad celou dĺžkou bola natiahnutá strieška, vďaka čomu sa deti mohli hrať vo vode bez rizika spálenia či úpalu zo slnka. V oddychovom bazéne si zase na svoje prišli tí, čo chceli zrelaxovať a športovci sa zas vybláznili v plaveckom bazéne.

autokemp diakovce bazeny 2

autokemp diakovce- bazeny

autokemp diakovce

V areáli je možnosť občerstviť sa v niekoľkých zariadeniach typu fast-food a možnosť dať si čapované pivo či kúpiť nanuk. Ako veľké plus sme privítali možnosť požičať si lehátko a obrovský slnečník. V kempe si okrem kúpaliska môžete zahrať plážový volejbal, futbal, či zaskákať na trampolíne. Je tu aj detské ihrisko, ale tomu by sa už veru zišla poriadna rekonštrukcia.

autokemp diakovce4

autokemp diakovce 12

autokemp diakovce 5

autokemp diakovce 6

Okrem kempovania je tu možnosť ubytovať sa v starších drevených chatkách alebo turistickej ubytovni. Autokemping pre pobyt v stanoch, karavanoch a obytných prívesoch má kapacitu asi 150 miest s možnosťou napojiť sa na elektrinu a je otvorený po celý rok. Nájdete tu budovu so samostatnými sociálnymi zariadeniami, kuchynkou a práčovňou. Sociálne zariadenia sú v obstojnom stave, čo sa o sociálkach priamo pri bazénoch povedať nedalo, kedže tie boli naozaj jednoduché a nie veľmi vyhovujúce.

autokemp diakovce 2

autokemp diakovce 8

autokemp diakovce 10

autokemp diakovce 11

 

V kempe môžete variť v prírode, sú tu vyhradené miesta na grilovanie s murovaným krbom a sedením alebo si môžete priniesť vlastný gril.

autokemp diakovce7

autokemp diakovce 13

autokemp diakovce 14

 

Celkovo sme boli s týmto kempom spokojní, jeho úroveň je celkom prijateľná, cena výhodná a úžasnou výhodou je, že je priamo na peknom kúpalisku. Jeho návštevu určite odporúčame a to najmä v letných mesiacoch. Je to skvelé miesto pre rodiny s deťmi, na ktorom si môžete užiť príjemné spoločné chvíle.

diakovceCenník Autokempingu Diakovce

Najnovšie články

  • Všetky
  • Servis
  • Technika
  • Zaujímavosti
  • Zimná dovolenka
  • Letná dovolenka
  • Popisy kempov