Vyhľadať
Close this search box.

Prihlásenie / registrácia

Vyhľadať
Close this search box.

Dodanie zadarmo nad 199 € kartou/prevodom

Karavan s ludmi_Clanok_10 veci

10 vecí, ktoré vám v karavane nesmú chýbať

Sú veci, ktoré sú v karavanoch nepostrádateľné a my vieme, ktoré to sú. Určite sa po týchto veciach poobzerajte, stoja za zváženie.

1. Plynové fľaše

Jedna zo základných vybavení každého karavanistu sú plynové fľaše. Z našich skúsenosti sa nám osvedčilo mať aspoň dve, aby sa vám nestalo, že ostanete bez plynu. Prázdne plynové fľaše môžete za plné zameniť na benzínových staniciach. Avšak, ich výmena môže byť komplikovanejšia v zahraničí. Tu si môžete prečítať článok, ako to napríklad funguje v Španielsku. 

2. Predlžovací kábel 

K dobitiu baterky karavanu či dodávky bez toho, aby ste boli nútení naštartovať, budete potrebovať predlžovací kábel. Najčastejším miestom na nabitie sú kempingové miesta, avšak nabíjacie stanice nájdete i pri servisných parkoviskách. 

3. Menič napätia

Menič napätia je zariadenie, ktoré mení jednosmerný prúd (12 – 24 V) z akumulátora vozidla na striedavý prúd (230 V). S týmto zariadením môžete znížiť vaše náklady na energiu a zároveň vám predlžuje životnosť autobatérie.

4. Krycia plachta 

Šikovný a rýchly spôsob ako ochrániť váš karavan pred vonkajšími vplyvmi a UV žiarením. Rôzne typy ochranných krytov slúžia aj na zazimovanie karavanu

5. Kanister na vodu 

Na karavan shop nájdete široký výber kanistrov s rôznymi objemami, s jedným otvorom alebo dvoma alebo pre ušetrenie miesta v dodávke skladací kanister a ďalšie iné varianty. 

6. Sieťka proti hmyzu

Praktický pomocník, ktorý vám zabráni, aby sa otravné komáre alebo iný nežiadúci hmyz nedostali do vášho interiéru. Správny výber sieťky závisí od typu vášho karavanu / dodávky. 

7. Mobilné schody

Plastovéskladacie alebo robustnejšie schodíky sú skvelou pomôckou pre jednoduchší vstup do karavanu. Tie ocenia najviac tí najmenší karavanisti. Mimo iné schodíky môžete využiť i ako extra stoličku. 

8. Podporný zdvihák

Týmto zdvihákom si zaistíte stabilné miesto na státie bez minimálneho pohybu karavanu. Podporný zdvihák je o niečo luxusnejšia varianta ako nájazdové rampy. 

9. Vonkajšie svetlo 

Na predĺženie teplých letných večeroch je dobré zabezpečiť si vonkajšie svetlá. Na výber sú rôzne varianty od dizajnových kúskov po minimalistické svetlá

10. Vyrovnávacie kliny

Inak tiež nazývané nájazdové rampy, ktorými si zabezpečíte v nerovnom povrchu optimálny sklon na spanie, varenie či sprchovanie. Najviac predávaným klinom na karavan shop môžete nájsť na tomto odkaze.

Vybrali ste si niečo z nášho zoznamu? Veríme, že sme vás aspoň inšpirovali. Navštívte karavan shop, kde nájdete ďalšie užitočné produkty k vybaveniu alebo samotnej prestavbe karavanu. 

Najnovšie články

  • Všetky
  • Servis
  • Technika
  • Zaujímavosti
  • Zimná dovolenka
  • Letná dovolenka
  • Popisy kempov