Prihlásenie / registrácia

Doprava zdarma nad 199 €  

10 vecí, ktoré v karavane nesmú chýbať

Sú veci, ktoré sú v karavanoch nepostrádateľné a my vieme, ktoré to sú. Určite sa po týchto veciach poobzerajte, stoja za zváženie!

Naplniteľné plynové fľaše

Naplniteľné plynové fľaše sú pre karavany nevyhnutné. Vždy je v karavane dobré mať aspoň 2, aby sa Vám nikdy nestalo, že by ste ostali bez plynu. Prázdne plynové fľaše môžete za plné zameniť na benzínovej pumpe.

Predlžovací kábel CEE

V moderných zahraničných kempoch nájdete rovnaké prípojky, ako sú inštalované v karavane a budete potrebovať tento predlžovací kábel, ktorý má na oboch stranách prípojku CEE. Ak ste v starších kempoch, tak budete potrebovať túto CEE redukciu, aby ste karavan napojili na klasický predlžovací kábel.

cee
Predlžovací kábel CEE

 

Menič napätia

Menič napätia je zariadenie, ktoré mení jednosmerný prúd (12 – 24 V) z akumulátora vozidla na striedavý prúd (230V). S týmto zariadením môžete znížiť Vaše náklady na energiu a zároveň Vám predlžuje životnosť autobatérie.

Menič napätia
Menič napätia

Krycia plachta pre karavan

Aby sme náš karavan chránili pred vonkajšími vplyvmi, musíme ho parkovať pod strechou alebo špeciálnou plachtou. V prípade, že tak nespravíme, karoséria karavanu sa rýchlo opotrebuje a opravy môžu byť finančne náročné.

krycia plachta
Krycia plachta určená pre karavany

 

Barel na vodu Aquaroll

Je to barel na pitnú vodu, ktorý má zvyčajne objem 40 litrov. Tento barel je navrhnutý tak, aby čo najviac uľahčil prepravu väčšieho množstva vody naraz. Má odnímateľné rukoväte, čo umožňuje aj horizontálne umiestnenie barelu. Vysoko kvalitné pneumatiky na ráfikoch poskytujú vynikajúcu výšku a umožňuje jednoduchú prepravu aj v nerovnomernom teréne. Alebo si môžete kúpiť klasickú nádrž na vodu, ktorá vám takisto uľahčí život.

40 litrový barel na vodu Aquaroll
40 litrový barel na vodu Aquaroll

 

Sieť proti hmyzu
Sieť proti hmyzu je praktický pomocník karavanistov. Miesta na kempovanie sa často nachádzajú v oblasti prírody. Aby ste zabránili tomu, aby sa otravné komáre a hmyz dostali do vášho interiéru vozidla, je dobré si ju zaobstarať.

Mobilné schody

Medzi karavanom a zemou môže byť niekedy celkom veľká medzera, preto je dobré si zaobstarať mobilné schody, ktoré nám môžu uľahčiť život. Ak máte mladšie deti, tak mobilné schody sú nutnosťou.

Mobilné schody pre karavany
Mobilné schody pre karavany

 

Podporný zdvihák pre karavany

Nanešťastie sa Vám niekedy môže stať, že sa Vaša pneumatika poškodí a je nutné ju vymeniť v takomto prípade je vždy dobré mať po ruke podporný zdvihák pre karavany.

Podporný zdvihák pre karavany
Podporný zdvihák pre karavany

 

Vonkajšie svetlo

Vonkajšie svetlo je dôležité pre tých, ktorí radi sedia vonku pri karavane v pokojných letných večeroch. Oplatí sa využívať svetlá s LED žiarovkami, pretože sú energeticky úspornejšie a majú dlhšiu životnosť ako bežné žiarovky.

Vyrovnávacie nájazdy pod kolesá

Veľakrát sa s vaším karavanom ocitnete v nerovnom teréne. Keďže stabilizačné nohy pod karavanom sú určené na fixáciu karavanu a nie na vyrovnávanie, je dobré mať v karavane vyrovnávacie nájazdy pod kolesá.

 

Tak ako? Ktorá z týchto vecí vám v karavane chýba a ktorú plánujete určite kúpiť? 🙂

 

 

 

 

 

Podporte nás zdieľaním
Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn