Vyhľadať
Close this search box.

Prihlásenie / registrácia

Vyhľadať
Close this search box.

Dodanie zadarmo nad 199 € kartou/prevodom

Španielsko v zime s karavanom

Plánujete ísť v zime do tepla?

S karavanom, obytným autom alebo dodávkou, tak potom máte určite v pláne ísť na juh Španielska a možno ešte južnejšie trajektom na Kanárske ostrovy alebo do Maroka. Teplota na Kanárskych ostrovoch je celý rok nad 25 °C a na juhu Maroka môžete očakávať vyše 30 °C. Celkom teplá zima sa dá prežiť aj na juhu Španielska, kde denná teplota je okolo 16 °C. My sme 13. decembra zažili i príjemných 24 °C.

Cestou-do-Portugalska

GPS súradnice pár miest, ktoré sme navštívili a pre nás mali svoje čaro: (37.3756419, -1.6298058) alebo (37.6331426, -0.6899346). Počas leta je tu hlava na hlave, ale v čase od októbra do apríla tu nájdete iba prázdne pláže.

Na cestu do Španielska na viac mesiacov je potrebné sa dobre pripraviť. Počas cesty bude vždy potrebné trošku si prikúriť, zohriať si vodu na sprchu, uvariť si alebo zabezpečiť chod chladničky.

Dve 10 kg plynové bomby, ktoré si zoberiete zo Slovenska vám nebudú stačiť. Čo potom? Ich výmena bude trošku problematická, keďže v Španielsku majú trošku iný systém. Teória je iná ako prax. Pri písaní tohto článku som v Španielsku. Je december a nám práve došli zásoby plynu, takže som musel zistiť, ako to celé funguje. Na internete som sa dopátral k tomu, že slovenská plynová hadica je rovnaká ako v Španielsku. Na benzínovej pumpe som však zistil, že ich plynová bomba má inú koncovkou a vôbec to nepasuje. Musel som navštíviť miestny karavan servis a zistiť, kde je problém. Hadice máme síce podobné, ale je potrebné tam pridať adaptér na plynovú bombu s Clip-on.

Keď som toto vyriešil, nastal ďalší problém, kde kúpiť plnú 10 kg plynovú bombu? Na pumpe to nebolo možné. Poradili mi, že mám ísť priamo za oficiálnym predajcom plynových bômb. Predajca chcel za plnú 10 kg bombu cca 50 €, avšak bol v tom háčik, musel som si dať spraviť ich revíziu plynu za 94 €. 

Revíziu plynu som mal, samozrejme, spravenú na Slovensku, ale papier od toho som, bohužiaľ, nemal pri sebe. Celý problém bol vyriešený v momente, keď som oslovil neznámeho Španiela, ktorý mi ju predal za 80 €, čo bola o niečo lacnejšia možnosť ako 94 €.

Adaptér na Plynovú Bombu s Clip-on
Adaptér na Plynovú Bombu s Clip-on
Adaptér na Plynovú Bombu s Clip-on

Najnovšie články

  • Všetky
  • Servis
  • Technika
  • Zaujímavosti
  • Zimná dovolenka
  • Letná dovolenka
  • Popisy kempov