Vyhľadať
Close this search box.

Prihlásenie / registrácia

Vyhľadať
Close this search box.

Dodanie zadarmo nad 199 € kartou/prevodom

PLYN, SPORÁKY, DREZY

Všetko príslušenstvo pre karavany, obytné autá a kemping

Produkty PLYN, SPORÁKY, DREZY

Kategórie produktov

Zobrazených 1–10 z 357 výsledkov

Zobrazené produkty 1 - 10 z celkovo 357 produktov. Počet produktov na stránke

Plynový systém obytného auta: plynová technika, plynový varič, plynová fľaša
Obytný plynový varič, obytný plynový zásobník a plynové fľaše. Nájdete tu plynovú techniku, plynoinštaláciu a plynové príslušenstvo pre všetko, čo beží na plyn v obytnom aute a pri kempovaní.

Plyn v obytnom aute – plynový systém s 30 mbar alebo 50 mbar?
Od 1. januára 2003 sú v platnosti nové EN 1949 a EN 12864. Preto sa v nových vozidlách a novoregistrovaných vozidlách môžu používať iba regulátory tlaku novej normy s 30 mbar. Zmena prevádzkového tlaku na 30 mbar prebieha v rámci harmonizácie ES. Vo vozidle možno prevádzkovať len tlakové zariadenia a spotrebiče (ohrievače, sporáky, chladničky, bojlery a pod.) s rovnakým prevádzkovým tlakom, t.j.: 30 mbar pre nové vozidlá, 30 mbar alebo 50 mbar pre vozidlá staršie ako 1. januára , 2003.

OK karavany s.r.o. ponúka množstvo plynového príslušenstva ako regulátory, chladničky, sporáky, ohrievače, bojlery pre oba prevádzkové tlaky. Pri nákupe dbajte na rovnaký prevádzkový tlak (výnimky nájdete v texte nižšie), inak nedôjde k úspešnej skúške plynu. Prevádzkový tlak vášho existujúceho systému nájdete na typovom štítku existujúcich zariadení alebo na vašom testovacom certifikáte.

V ponuke sú hlavne prístroje a náhradné diely pre 30 mbar. Pri väčšine zariadení, ako sú ohrievače a chladničky, sa nemusíte obávať menšieho výkonu, keďže výrobcovia používajú trysky, ktoré sú špeciálne prispôsobené tlaku plynu, aby dosiahli konštantný výkon.

Tým sa zabráni úniku plynu pri nehodách. Ohrievače, chladničky a bojlery musia byť vždy inštalované s pôvodným výfukovým komínom. Spaľovací vzduch musí byť vedený von.