Vyhľadať
Close this search box.

Prihlásenie / registrácia

Vyhľadať
Close this search box.

Dodanie zadarmo nad 199 € kartou/prevodom

truma-plynovy-filter

Plynový filter Truma – ochráni Váš plynový systém.

Pri cestovaní karavanom sa samozrejme nezaobídeme bez tepla. Pre kúrenie a varenie je stále voľbou číslo jeden, kvapalný plyn. Je to výborný zdroj energie , avšak len ak spĺňa štandardy kvality. V plyne totiž môžu byť  zvyšky ďalších látok, ako napr. olejové uhľovodíky, ktoré putujú s odparovaným plynom, usadzujú sa vo vedeniach, regulačných súčastiach, ventiloch a môžu ich poškodiť. Na tento problém má výrobca Truma jednoduché riešenie –nový plynový filter

Tento plynový filter zachytáva mastnotu a nečistoty a chráni tak celý plynový systém pred poškodením.

Jeho inštaláciu zvládne naozaj každý. Inštaluje sa medzi regulátor tlaku plynu a pripojovaciu hadicu. Ako prvé, musíme oddeliť pripojovaciu hadicu od regulátoru tlaku plynu a následne na jej miesto výstupnou stranou namontujeme filter, na jeho vstup pripojíme hadicu. Ak máme dve fľaše s plynom, a teda dve pripojovacie hadice, týmto istým spôsobom nainštalujeme aj druhý filter. Je dôležité dávať pozor na smer  prietoku plynu, a filter namontovať  správne – zvislo. V závere je potrebné skontrolovať tesnosť systému.

Filter sa skladá z filtračnej nádobky, a v jej vnútri sa nachádza filtračná vložka. Filtračná vložka sa po znečistení musí vymeniť a filtračná nádobka vyčistiť. Postup je opäť veľmi jednoduchý. Najprv uzatvoríme prívod plynu, a následne odmontujeme filtračnú nádobku (nástrojom ktorý je priložený) a vyčistíme ju handrou. Vymeníme starú filtračnú vložku za novú a nasadíme filtračnú nádobku.

Nečistoty v plyne môžu poškodiť Vašu techniku, ale vďaka novému filtru od Trumy tomu tak byť nemusí.

Okrem toho, Vám náš e-shop prináša množstvo ďalších skvelých produktov pre kempovanie. Stačí si len vybrať 🙂 

Najnovšie články

  • Všetky
  • Technika
  • Zaujímavosti
  • Zimná dovolenka
  • Letná dovolenka
  • Popisy kempov
  • Servis