Vyhľadať
Close this search box.

Prihlásenie / registrácia

Vyhľadať
Close this search box.

Dodanie zadarmo nad 199 € kartou/prevodom

stiahnuť (1)

Najlepšie kempy v Alpách

Čo môže byť lepšie ako si naplno užiť lyžovačku spojenú s pohodlím a výhodami karavanu? Kempovanie  môže byť príjemné aj v zime, no pre majiteľov kempov je kvalitne pripravená zimná sezóna pomerne náročnou výzvou. Zostavili sme pre Vás preto 10 najlepších kempov v Alpách, ktoré Vám zaručia kvalitu a pohodlie na Vašej zimnej dovolenke v karavane.

NAJLEPŠIE KEMPY V ALPÁCH

1. Nemecko – Berchtesgaden, Camping Allweglehen

Kemp Allweglehen v tieni hory Watzmann umožňuje návštevníkom užiť si dych berúci výhľad na okolie. Príjazdová cesta ku kempu je na niekoľkých miestach veľmi strmá a plná zatáčok, ale keď je veľa snehu, rodina Fendtových rada pomôže so svojím traktorom.

V kempe je 122 miest, ktoré sú umiestnené v rade za sebou na rovných štrkových terasách a sú od seba oddelené živými plotmi alebo borovicami. Zo všetkých miest je krásny výhľad, na všetkých sú elektrické prípojky (16A). Sú tu dve staršie sanitárne budovy a jedna nová, so skutočne moderným zariadením vrátane miestnosti pre prebaľovanie detí a miesta na žehlenie. Pekná tradične zariadená reštaurácia servíruje celý rok bavorské špeciality, a to za primerané ceny.

V okolí sú najrôznejšie lyžiarske terény a v spolupráci s lyžiarskou školou môžete priamo na mieste absolvovať kurz lyžovania.

Berchtesgaden, Camping Allweglehen

Berchtesgaden, Camping Allweglehen

2. Nemecko – Grainau, Camping Resort Zugspitze

Tento novootvorený kemp sa nachádza na úpätí Zugspitze. Je ideálnym východzím miestom pre zimné športy, a to v čarokrásnom prostredí.

K dispozícii je 125 veľkých (80 až 130 m2) rovných odstavných miest, väčšina z nich je na spevnenom podklade. Všetky sú vybavené prívodom elektriny (16A) a prípojkami plynu, 50 z nich má vlastnú súkromnú kúpeľňu. Moderná sanitárna budova je perfektne zariadená, vrátane práčky a sušičky. Všade je k dispozícii Wi-Fi. Doporučuje sa vziať si so sebou stanové kolíky v prevedení na skalnatý terén.

Priamo na Zugspitze je viac než 40 km výborne udržovaných zjazdoviek, školy lyžovania sú samozrejmosťou. Nájdete tu tiež niekoľko prvotriednych reštaurácii – napríklad priamo na ľadovci alebo na vysokohorskej lúke. Jedno z najlepších miest pre zimnú a letnú dovolenku v Nemecku Garmisch Partenkirchen je vzdialené len 3 km a autobus do tohto strediska zastavuje priamo pred kempom.

Grainau, Camping Resort Zugspitze

Grainau, Camping Resort Zugspitze

Grainau, Camping Resort Zugspitze

3. Francúzsko – Samoëns, Camping Le Giffre

Vďaka svojej polohe uprostred menej známeho regiónu Álp, avšak s bezprostredným pripojením na veľké lyžiarske oblasti, je Le Giffre perfektným nástupným miestom pre aktívnu a pre telo aj dušu blahodárnu dovolenku.

K dispozícii je tu 212 pevných rovných miest na kamenistom podklade. Väčšina miest má elektrické prípojky (6/10A), je však potrebné mať dlhé káble. Tri účelne zariadené sanitárne budovy poskytujú dobré vybavenie, Wi-Fi je na celom pozemku zadarmo.

Hostia kempu, ktorý sám o sebe neposkytuje mnoho zábavy, majú vstup zadarmo na skvelú korčuliarsku dráhu v stredisku Samoën, vzdialenom len pätnásť minút chôdze od kempu.

V okolí sú kvalitné zjazdovky, ako aj vynikajúce bežecké trasy. Okrem toho je možné zúčastniť sa turistických ciest so sprievodcom.

Samoëns, Camping Le Giffre

Samoëns, Camping Le Giffre

Samoëns, Camping Le Giffre

4. Taliansko – Sexten, Caravan Park Sexten

Písať pre karavanistov čokoľvek o kempe Caravan Park Sexten je skoro zbytočné. Vie sa, že venovali veľa peňazí a námahy, aby vytvorili skutočne luxusné prostredie, ktoré sa môže plne porovnávať s hotelmi špičkových tried.

Kúpeľná časť ponúka bohatý výber sáun, parných kúpeľov, rímskych kúpeľov, opaľovania, bylinkových a podobných kúpeľov, dokonca aj kaderníčku, salón krásy, relaxačné a masážne salóny a skutočne pozoruhodný bazén, samozrejme vrátane šmýkačiek pre deti a whirpoolky. Drevo, ktoré bolo použité na stavbu tejto budovy, pochádza zo 400 rokov starých dedinských domov, obloženie je z vysoko kvalitných najmodernejších materiálov.

K dispozícii je 268 miest, všetky majú prípojku elektriny (16A), TV a v neposlednom rade aj prípojky pre čistú a odpadovú vodu. Niektoré miesta pre karavany sú naozaj otvorené a slnečné, iné zase ležia pri rieke. Väčšina miest je na štrkovom podklade, aby celý rok bolo zaručené bezpečné státie.

V okolí je viac ako 1000 kilometrov zjazdoviek, na ktoré sa dá ľahko dostať autobusom, na niektoré je priamy vstup pod kempom.

Sexten, Caravan Park Sexten

Sexten, Caravan Park Sexten

Sexten, Caravan Park Sexten

Sexten, Caravan Park Sexten

Sexten, Caravan Park Sexten

5. Taliansko – Völs am Schlern, Camping Seiser Alm

V krásnych Dolomitoch vybudovali Elisabeth a Erhard Malhkenechtovci prvotriedny kemp Seiser Alm. Vysoko sa vypínajúce vrcholky hôr tvoria pri večeri v šarmantne a tradične zariadenej reštaurácii na hornej terase kúzelnú kulisu. Návštevník tu nájde bar, obchod a recepciu.

Všetkých 165 miest je vybavených prípojkou elektriny (16 A), 150 z nich má naviac ešte prípojku plynu, čistej a odpadovej vody a satelitnej televízie. V centre kempu sa nachádza luxusná budova so skladom, v ktorej je šestnásť súkromných jednotiek, zariadenie s vybavením pre telesne postihnutých a aj zariadenie pre deti v rozprávkovom štýle. Všetko doplňuje najmodernejšia technika.

Kemp leží iba tri minúty chôdze od lanovky, lyžiar sa tak rýchle dostane do 1800 metrov, do strediska Dolomiti Superski, kde si potom môže užiť 1200 kilometrov zjazdoviek.

Völs am Schlern, Camping Seiser Alm

Völs am Schlern, Camping Seiser Alm

Völs am Schlern, Camping Seiser Alm

6. Rakúsko – Sölden, Camping Sölden

Camping Sölden je dobre vybavený rodinný kemp, ktorý sa nachádza hlboko v ötztalských Alpách.

Všetkých 100 parkovacích miest je na trávniku, ku všetkým je prípojka elektriny (10 A), televízie a telefónu. Kemp sa môže pochváliť výborným wellness centrom, fínskou saunou, parným kúpeľom, kabínou s infračerveným ohrevom a komfortnou pokojovou miestnosťou. Tieto kúpeľné zariadenia sú pre hostí behom zimnej sezóny zadarmo. Ďalším zaujímavým vybavením je napríklad 8,5 metrov vysoká lezecká stena. Wi-Fi je k dispozícii za malý poplatok.

Neďaleké mestečko Sölden ponúka mnoho dobrých reštaurácií, kaviarní a obchodov. Do stanice miestnej dráhy, ktorá vozí návštevníkov do samého stredu lyžiarskej oblasti, je to 200 metrov.

Sölden, Camping Sölden

CIMG0574_05

Sölden, Camping Sölden

7. Rakúsko – St.Matrin bei Lofer, Park Grubhof

Park Grubhof je dobre organizovaný veľký kemp, ktorý leží v kedysi jazdeckom a loveckom parku zámku Grubhof zo 14.storočia.

Všetkých 200 miest má pripojenie elektrického prúdu, jednotlivé miesta sú starostlivo rozdelené do rôznych oblastí pre rôzne skupiny hostí. Majitelia psov, mladí ľudia, rodiny s deťmi a väčšie skupiny – títo všetci tam majú svoje miesto. Nachádza sa tu však tiež pokojová zóna. Celkom 150 miest je naozaj veľkých, všetky majú okrem elektrického pripojenia aj prípojku vody, mnohé z nich ležia pozdĺž rieky Saalach.

Nová krásna centrálna budova v tradičnom tyrolskom štýle bola čiastočne postavená zo 100 rokov starého dedinského domu. V prízemí sa nachádzajú recepcie, príjemná kaviareň a bar, na prvom poschodí je malý obchodík a ďalej sauna s wellness, dva apartmány a pokojová miestnosť. Najnovšia sanitárna budova z roku 2013 ponúka veľké rodinné kúpeľne, miestnosť pre voľný čas, konferenčnú sálu a hlavne moderné fitness centrum.

Rodinný lyžiarsky areál Lofer leží len dva kilometre ďaleko, dá sa do neho dostať zadarmo autobusom.

5558cdf7de15fe97_a8a7371454bc6418 img1446243289_33 maxresdefault stiahnuť (1)

8. Švajčiarsko – Lauterbrunnen, Camping Jungfrau

Tento obľúbený kemp patrí rodine Fuchsových a leží v hlbokom údolí s mimoriadne krásnou vyhliadkou na Jungfrau.

Všetkých 391 miest je čiastočne v tieni, všade je prípojka elektriny (13 A), okrem toho 50 miest má prípojky vody a výlevku odpadovej vody. Tri plne vybavené a moderné sanitárne budovy sú v zime vyhrievané, je v nich kuchyňa, obchod a taktiež samoobslužná reštaurácia. Spoločenská miestnosť ponúka televíziu, nápojové automaty a veľa možností pre zábavu. K dispozícii sú tiež detské ihriská aj zastrešená miestnosť s hrami.

Tento región ponúka mnoho aktivít pre voľný čas, ale aj výjazdy lanovkou na Jungfrau. V zime jazdí od kempu ku lyžiarskemu stredisku bezplatná autobusová linka. Okrem toho sú tu veľké spoločenské miestnosti, ktoré sa môžu využiť po lyžovačke.

51578108 campground-from-shower camping-jungfrau

9. Švajčiarsko – Vétroz, Camping du Botza

Tento krásny kemp v údolí Rhonetal ponúka rozprávkové výhľady na okolité hory s najlepšími lyžiarskymi terénmi v celom Švajčiarsku, ku ktorým patrí napríklad Crans-Montana, Nendaz alebo Verbier. Toto miesto leží v pokojnej lesnej oblasti, avšak občas je tu počuť hluk lietadiel.

K dispozícii je 125 rôzne veľkých miest (60 až 155 m2, všetky s elektrickou prípojkou – 4 A), 25 z nich má prípojku vody a výlevku odpadovej vody. Recepcia, kancelária, pobytová miestnosť, obchod a reštaurácie boli kompletne zrenovované. Nová sanitárna budova a ďalšia kompletne renovovaná budova ponúkajú súkromné kabínky, práčky a sušičky, obchod a celkom novú reštauráciu, ale tá je v januári zatvorená. Wi-Fi je všade zadarmo.

Lyžiarsky región Crans Montana patrí bezpochyby k najkrajším lyžiarskym oblastiam, ponúka 140 kilometrov zjazdoviek rôznej obtiažnosti.

bigardevaz1_simplebig c3653942ff3c705ec68b48171132b64dc

10. Slovinsko – Bohinjska Bistrica, Camping Danica Bohinj

Danica Bohinj je veľmi priestorný kemp, ktorý sa rozprestiera na lúke, od hlavnej cesty je oddelený lesom a tiahne sa až ku brehu rieky Sávy.

Prvotriedny kemp má k dispozícii 165 miest, z toho 145 je s prípojkou elektrického prúdu (16 A). V kempe stoja tri sanitárne budovy, vybavené taktiež pre telesne postihnutých. Hostia môžu navštíviť bar. Wi-Fi pripojenie je zadarmo.

Autobus vozí návštevníkov zadarmo z kempu až k najbližšiemu lyžiarskemu centru v Júlskych Alpách. Okrem toho tu existujú špeciálne rabaty na skipasy. Z kempu sa dostanete do štyroch lyžiarskych stredísk. Rovno z kempu môžete vyraziť napríklad aj na bežkách.

56b1dc0c6a25e 24434 camp-zlatorog-bohinj-03

Najnovšie články

  • Všetky
  • Servis
  • Technika
  • Zaujímavosti
  • Zimná dovolenka
  • Letná dovolenka
  • Popisy kempov