Vyhľadať
Close this search box.

Prihlásenie / registrácia

Vyhľadať
Close this search box.

Dodanie zadarmo nad 199 € kartou/prevodom

Spiš na autokaravane

Karavanom za krásami Spiša a Slovenského raja

V tomto článku vám predstavíme miesta, ktoré sa na Spiši a Slovenskom raji oplatí vidieť a zažiť. 

Najskôr sme sa rozhodli navštíviť mesto Levoča, ktoré patrí svojimi historickými stavebnými pamiatkami k najvýznamnejším mestám na Slovensku. 

Na hlavnom námestí tu nájdete množstvo gotických a barokových nádherných stavieb. Nachádza sa tu aj oltár Majstra Pavla z Levoče, najvyšší drevený neskorogotický oltár na svete. Karavan sme nechali pri supermarkete za mestom a na bicykloch sme sa vydali do centra pozrieť si jeho pôvaby.

Ďalej sme sa rozhodli navštíviť kultúrno- spoločenské centrum Spiša- Spišskú Novú Ves. Toto mestečko sme si naozaj zamilovali. Nádherné šošovkovité námestie zdobia krásne historické stavby a atmosféru dopĺňajú mnohé reštaurácie a kaviarne. 

Ďalšou fantastickou vecou na tomto  mestečku je menšia, ale veľmi pekná ZOO. Priamo pred ňou sme zaparkovali autokaravan a vydali sa opäť s bicyklami na prieskum mesta.

Po vychutnaní si večere, vínka a krásnej večernej atmosféry sme zaľahli do karavanu. Keďže sme parkovali hneď vedľa ZOO, bolo to vôbec po prvýkrát, čo sme spali v takej blízkosti všelijakých exotických zvierat, čo nám pripomínali rôzne zvuky nesúce sa nočným tichom. 

Ráno sme sa chystali si túto ZOO prezrieť. Ako sme už spomenuli, ide o menšiu ZOO, je však pekne zariadená a nájdete tu až 70 druhov rôznych zvierat. Levy, pštrosy, medvede, plameniaky a mnohé iné zvieratá nám robili spoločnosť celé doobedie. Po ZOO sme sa rozhodli navštíviť lanový park MonkeyLand, najnovší a údajne najbezpečnejší lanový park na Slovensku.

Po dni strávenom v Spišskej Novej Vsi sme sa rozhodli, že ďalší pobyt si vychutnáme v prírode. Zamierili sme teda do neďalekého národného parku Slovenský raj, do kempu Podlesok. 

Tento kemp môžeme všetkým len odporučiť. V objatí prírody sme si vychutnali grilovačku pri západe slnka s výhľadom na Tatry.

Priamo z tohto kempu sa môžete vydať na najkrajšie túry Slovenského raja ako Suchá Belá, prielom Hornádu či Tomášovský výhľad. My sme sa rozhodli pozrieť si Suchú Belú, jednu z najromantickejších tiesňav Slovenského raja. Nádherné scenérie: Misové vodopády, Okienkový vodopád či Korytový vodopád sme naozaj stoja za návštevu.

Najnovšie články

  • Všetky
  • Servis
  • Technika
  • Zaujímavosti
  • Zimná dovolenka
  • Letná dovolenka
  • Popisy kempov