Vyhľadať
Close this search box.

Prihlásenie / registrácia

Vyhľadať
Close this search box.

Dodanie zadarmo nad 199 € kartou/prevodom

kemp podlesok 4

Autokemping Podlesok – brána do Slovenského raja

Tento rok sme sa rozhodli pre dovolenku na Slovensku. Voľba padla na východ, konkrétne na oblasť Spiša. Po obehnutí dominánt tohto kraja sme sa rozhodli navštíviť jeden z najkrajších slovenských národných parkov- Slovenský raj. Pre náš pobyt sme si vybrali autokemping Podlesok a bola to naozaj veľmi dobrá voľba.

kemp podlesok 3

autokemp podlesok1

Kemp sa nachádza pri obci Hrabušice, asi 20 km a 30 minút cesty od Spišskej Novej Vsi, v severnej časti Slovenského raja (mapa).

mapa podlesok

Kemp je lokalizovaný priamo pri rozľahlom borovicovom lese. Na protiľahlej strane je v prípade lepšieho počasia vidieť impozantné siluety štítov Vysokých Tatier. Celkovo kemp pôsobí veľmi príjemným a prirodzeným dojmom, bez akýchkoľvek rušivých elementov ako hluk z premávky a podobne. Neodolali sme a hneď po príchode sme začali chystať grilovačku s pohárom vínka a krásnym západom slnka.

kemp podlesok 2

kemp podlesok 4

V kempe je možnosť ubytovania sa v niekoľkých novovybudovaných chatkách, v niekoľkých starších chatkách alebo si môžete zo sebou priviesť karavan, autokaravan či stan.kemp podlesok 5

kemp podlesok 6

Kemp je vybavený niekoľkými sociálnymi zariadeniami, ktoré sú udržiavané v čistote a dobrom technickom stave. Osprchovať teplou vodou sa môžete za žetón v hodnote 50 centov, ktorý zakúpite na recepcii. Nájdete tu aj kuchynku s elektrickými varičmi a za poplatok 50 centov/hodina môžete použiť automatickú práčku.

kemp podlesok 7

kemp podlesok 8

kemp podlesok 9

kemp podlesok 10

Ceny v tomto kempe sú prijateľné, za stan tu zaplatíte 3, 5 eur, za karavan 3 eurá a za autokaravan 4 eurá. Neďaleko kempu je niekoľko reštaurácií a pohostinstiev, ktorých si môžete dať chutné jedlo a pivko. Priamo z kempu môžete vyštartovať na jedny z najkrajších turistických trás Slovenského raja- romantickú roklinu Suchá Belá a Prielom Hornádu s nádherným Tomášovským výhľadom. Kemp je veľmi pekne zariadený, na mnohých miestach sú vybudované posedy a ohniská, ktoré môžete kedykoľvek využiť. Nájdete tu taktiež ihrisko pre deti a ihrisko na plážový volejbal.

kemp podlesok 11

kemp podlesok 12

kemp podlesok 13

Pred odchodom z kempu sme využili možnosť vyprázdniť chemické WC do určeného odpadu a doplniť si vodu. K dispozícií bola aj hadica.

kemp podlesok 14

kemp podlesok 15

 

V tomto kempe sme sa cítili veľmi príjemne, môžeme ho odporučiť všetkým, ktorí majú chuť stráviť pár dní turistikovaním po Slovenskom raji. Podľa nás jeden z najkrajších slovenských kempov.

kemp podlesok 16

Celý cestopis si môžete prečítať tu.

 

 

 

Najnovšie články

  • Všetky
  • Servis
  • Technika
  • Zaujímavosti
  • Zimná dovolenka
  • Letná dovolenka
  • Popisy kempov