Vyhľadať
Close this search box.

Prihlásenie / registrácia

Vyhľadať
Close this search box.

Dodanie zadarmo nad 199 € kartou/prevodom

plynove bomby v karavane2

Zapojte plynovú bombu v karavane bez akýchkoľvek problémov

Slováci a Česi v poslednom období často volia kúpu ojazdeného karavanu či autokaravanu z nemecky hovoriacich krajín. Pochopiteľne, veď tieto vozy majú skvelé jazdné vlastnosti, málo nabehaných kilometrov, sú udržiavané v top stave a nemecká kvalita je v karavanovom svete stále neporovnateľne najlepšia. Čo si však pri kúpe takéhoto automobilu mnohí neuvedomia, je že obytné autá a karavany zakúpené v zahraničí majú iný systém na napojenie plynových bômb, čo v praxi znamená, že bombu zakúpenú na území Slovenskej republiky tam tak ľahko nezapojíte. V tomto článku Vám poradíme čo v tomto prípade robiť, aby ste svoj karavan zo zahraničia mohli využívať naplno. plynova bomba autokaravan

Ako sme už naznačili, vždy keď si zakúpite obytné auto či karavan v zahraničí, treba pamätať na to, že tento voz nebol prispôsobený na slovenské normy vo všetkom čo sa týka plynových bômb a prípojok. Predtým ako vyrazíte na svoj prvý výlet je preto potrebné vymeniť celú hadicu – prípojku plynu, alebo si stačí zakúpiť iba slovenskú redukciu plynovej prípojky. V prípade ak sa chystáte s karavanom často cestovať do zahraničia, je vhodné spoľahnúť sa iba na redukciu plynovej prípojky, prečo je to tak si vysvetlíme ďalej v článku.

Hadica na napojenie bomby do plynovej sustavy

konektor TGO

Ak máte v pláne cestovať po Európe dlhšiu dobu a plynové bomby zakúpené na Slovensku Vám nevystačia, treba počítať s tým, že v každom štáte budete potrebovať inú redukciu, ktorá Vám umožní zahraničnú plynovú bombu používať. Nerobte si však starosti s tým, ako budete tieto prípojky zháňať. Na trhu je za rozumnú cenu celý set prípojok pre najnavštevovanejšie krajiny Európy. Kedže v Európe sa karavaningový trh orientuje predovšetkým na nemeckých zákazníkov, aj táto sada je určená pre karavany vyrobené v Nemecku.  To znamená, že ak ste si na začiatku nainštalovali iba slovenskú redukciu, tak ju jednoducho odmontujete a na jej miesto dočasne nainštalujete jednu z týchto zahraničných redukcií, podľa štátu, v ktorom sa nachádzate.

Redukcia pre plynove flaše TGO EURO SET - 4 PRECHODOVÝ DIELV prípade, že ste si na začiatku nainštalovali celú novú hadicu, budete k týmto redukciám pre rôzne krajiny Európy potrebovať už spomínanú slovenskú redukciu, ktorú je potrebné nainštalovať priamo na hadicu a následne k nej pripojíte jednu z redukcií, podľa krajiny v ktorej ste bombu kúpili. Z tohto dôvodu je vhodné v každom prípade mať túto slovenskú redukciu, aj v prípade že ste si po kúpe karavanu nechali vymeniť celú plynovú hadicu.

plynove bomby v karavane2

Ďalšia možnosť ako v zahraničí využívať plynové bomby, je nechať si naplniť slovenské plynové fľaše. Ak by ste si však mysleli že toto je jednoduchý variant, musíme vás vyviesť z omylu. Znova tu budete potrebovať slovenskú redukciu, ktorú je potrebné nainštalovať na fľašu a taktiež budete potrebovať redukcie, ktoré sa inštalujú na plniace zariadenie. Tieto redukcie pre štáty Európy je možnosť zakúpiť v kompletnej sade. Nie všetky čerpacie stanicu túto možnosť však ponúkajú, preto odporúčame radšej niektorý z predchádzajúcich spôsobov napojenia na plyn v cudzine.

Plyn v karavane či autokaravane je vymoženosť, vďaka ktorej bude Váš pobyt vždy lepší a príjemnejší. Je to vzácny pomocník, ktorý pomôže uvariť voňavé raňajky, zohriať vodu či zvýšiť teplotu v karavane. Plynový systém je však potrebné pravidelne kontrolovať a venovať mu dostatočnú pozornosť, a to aj pri výbere správnej redukcie, kedže v sebe obnáša veľmi vysoké nebezpečenstvo výbuchu a udusenia. Veríme však, že aj vďaka tomuto článku Vám plyn v karavane bude vždy perfektne slúžiť a vylepší Vašu dovolenku.

plynove bomby v karavane

Najnovšie články

  • Všetky
  • Servis
  • Technika
  • Zaujímavosti
  • Zimná dovolenka
  • Letná dovolenka
  • Popisy kempov