Vyhľadať
Close this search box.

Prihlásenie / registrácia

Vyhľadať
Close this search box.

Dodanie zadarmo nad 199 € kartou/prevodom

alarm do karavanu or obytneho vozu

Cestujme bezpečne – 1.časť.

Prípady vlámania do karavanov, či obytných vozov pribúdajú. Karavany sú našou druhou domácnosťou, preto si ich samozrejme chceme ochrániť pred nepozvanou návštevou. Riešení ako svoje vozidlo zabezpečiť je veľa.

alarm do karavanu or obytneho vozu

Strach z vlámania by nás rozhodne nemal obrať o radosť z cestovania. Stačí pár základných preventívnych opatrení  a pravdepodobnosť nemilých návštev klesne na minimum.

Rozhodne nenocujte na diaľničných odpočívadlách, predovšetkým v cudzine. Bezpečnosť tiež zvyšuje, ak Vaše auto zvonku vyzerá nenápadne a nepúta pozornosť. Taktiež pomôžu doplnky, ktoré zlodeja odradia –  stačia masívne prídavné zámky na dverách, či samolepky s nápisom, že máte inštalovaný alarm. Pomôcť môže aj to, že pred odchodom stiahnete rolety a vnútri necháte svietiť malú lampičku či zapnuté rádio. Avšak možností ako ochrániť svoje vozidlo pred krádežou je ďaleko viac.

Jednou z možností je kamerový systém. Pri ochrane veľmi drahých obytných vozidiel môžete staviť na vyspelú techniku – kamery, vlastná wi-fi sieť a prenos videa cez internet. Nevýhodou týchto systémov je naozaj vysoká cena.

Ďalšou a pomerne finančne dostupnejšou alternatívou  je elektronické zabezpečenie vozidla. Elektronické alarmy sú osvedčeným spôsobom ako môžete ochrániť svoj karavan. Výrobca Thitronik vyvinul veľmi kvalitné zariadenie WiPro III, špeciálne pre obytné vozidlá. Tento typ alarmu je vhodný pre všetky základné typy obytných vozidiel, jeho inštalácia je jednoduchá a jeho bezdrôtové snímače pracujú na princípe rádiového prenosu. Magnetické kontakty zabezpečujú všetky otvory a priechody do vozidla, vďaka tomu odpadá náročná montáž s kabelážou po celom vozidle. Výrobca odporúča systém inštalovať vľavo do prístrojovej dosky, aby bol alarm čo najlepšie ukrytý. Alarm WiPro III dokáže komunikovať so zbernicou vozidla CAN-Bus.

alarm do karavanu or obytneho vozidlaSet obsahuje riadiacu jednotku s integrovanou sirénou, diaľkový ovládač, bezdrôtový magnetický kontakt na dvere a LED diódu k signalizácii stavu na prístrojovej doske. Zaujímavým doplnkom tohto systému sú  GPS moduly, do ktorých vložíte SIM kartu niektorého operátora a môžete si kedykoľvek zobraziť, kde sa Vaše vozidlo nachádza, ale aj zapínať a vypínať klimatizáciu, či povoliť prístup niektorým osobám. Pri vlámaní Vám modul odošle SMS správu. Systém môžete ešte doplniť plynovým hlásičom. Pretože prepadnutia s použitím narkotického plynu, bohužiaľ pribúdajú.

plynovy alarm do karavanu or obytneho vozidla

Cestujte s radosťou nezabúdajte pri tom na svoju bezpečnosť!

Najnovšie články

  • Všetky
  • Servis
  • Technika
  • Zaujímavosti
  • Zimná dovolenka
  • Letná dovolenka
  • Popisy kempov