Prihlásenie / registrácia

Doprava zdarma nad 199 €  

internet v karavane

Internet v karavane

Zvyčajne si ani neuvedomujeme, ako veľmi sme závislí od technológií, až kým k nim nejaký čas nemáme prístup. Nemáme si ako skontrolovať e-maily, ako sa skontaktovať s najbližšími alebo vyhľadať dôležité informácie. V dnešnej dobe (našťastie) už aj v karavane či autokaravane môžete mať kvalitné pripojenie na internet. Ak neviete ako na to, čítajte ďalej.

internet v karavane

Dial- up modem

V minulosti karavanisti najčastejšie riešili prístup na internet pripojením na dial-up modem v kempingu. Táto metóda však má množstvo nevýhod ako pomalá rýchlosť či časté vypadávanie v dôsledku preťaženia. Aj keď mnohé kempy túto možnosť ešte stále ponúkajú, potreby dnešných karavanistov v súčasnom svete založenom na webe rozhodne nespĺňa. 

WiFi

Wi-Fi pripojenie je o niečo lepšou alternatívou pre získanie prístupu na internet v karavane. Je už takmer samozrejmosťou, že moderné kempy v európskych krajinách majú nainštalované  WiFi  rútre. Pripája sa k nim prostredníctvom bezdrôtového „hotspotu“, podobne ako na  hotspoty, ktoré sa  dnes bežne nachádzajú na mnohých miestach, na letiskách, v kaviarňach či reštauráciách. Rýchlosť a rozsah dosahu sa bude líšiť v závislosti od konkrétnej WiFi siete a jej konfigurácie. Po príchode do kempu sa nezabudnite opýtať, či účtujú za WiFi  extra poplatok, alebo ju ponúkajú zadarmo. Je potrebné však poznamenať, že WiFi býva v kempoch počas hlavnej sezóny a to najmä počas dňa značne preťažená. Ak  potrebujete kedykoľvek prístup k vysoko výkonnému internetu, táto možnosť nie je pre Vás úplne to pravé.

internet v karavane

Satelitné pripojenie

Ďalším spôsobom prístupu na internet v karavane je použitie strešnej konštrukcie založenej  na satelitnom systéme. Satelit poskytuje relatívne stabilné zapojenie ale len vtedy, keď parkujete.  Pri tejto alternatíve treba počítať s tým, že ide o finančne nákladnú položku. Najväčšou výhodou však je, že môžete byť vysoko mobilný a mať internetové služby aj vo vzdialených oblastiach, kde nie sú k dispozícii káblové pripojenia alebo bezdrôtové služby. Vysoké náklady však nie sú jedinou nevýhodou. Najčastejšie sťažnosti používateľov satelitného internetu sú na zníženie rýchlosti počas najfrekventovanejších hodín. Ďalšia nevýhoda spočíva v tom, že nepriaznivé počasie ako dážď, hmla a sneh môžu kvalitu pripojenia podstatne zhoršiť.  

internet v karavane 2

Mobilný internet

Najideálnejším riešením pre väčšinu karavanistov je  prístup k internetu 24 hodín denne, 7 dní v týždni, kdekoľvek zastanú.V ideálnom prípade by chceli byť on-line aj pri jazde. Jedným zo spôsobov, ako dosiahnuť tento stav je použitie mobilného telefónu a / alebo poskytovateľa bezdrôtových služieb pre prístup na internet. V dnešnej dobe, kedy má už takmer každý vo vrecku „smartfón“ je toto riešenie aj veľmi ľahko dostupné. Otázka spoľahlivosti takéhoto pripojenia je však druhá vec. Záleží najmä na kvalite pokrytia Vášho poskytovateľa. Čo sa týka ceny za tento typ internetu, v krajinách Európskej únie si s ňou nemusíte lámať hlavu, lebo je rovnaká ako tá čo platíte doma. Nezabudnite si však počas cestovania vypínať dátové pripojenie, lebo dátovanie v krajinách mimo EÚ Vás môže vyjsť pekne draho.

internet v karavane 3

 
 
 

Podporte nás zdieľaním
Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn