Vyhľadať
Close this search box.

Prihlásenie / registrácia

Vyhľadať
Close this search box.

Dodanie zadarmo nad 199 € kartou/prevodom

internet v karavane

Ako si zaobstarať internet v karavane?

Internet náš každodenný, samozrejmosť, bez ktorej sa už ťažko zaobídeme. Zabezpečiť si kvalitné pripojenie na internet na cestách už však nie je žiadny problém. Ak neviete ako na to, čítajte ďalej. Prestavíme vám niekoľko možností pripojenia ich výhody a nevýhody.

Dial-up modem

Diakaravanisti najčastejšie riešili prístup na internet pripojením na dial-up modem v kempingu. Táto metóda však má množstvo nevýhod, a to pomalá rýchlosť alebo časté vypadávanie v dôsledku preťaženia. Aj keď mnohé kempy túto možnosť ešte stále ponúkajú, potreby rozhodne nespĺňa.

Wifi pripojenie

Wi-Fi pripojenie je o niečo lepšou alternatívou pre získanie prístupu na internet v karavane. Rýchlosť a rozsah dosahu sa bude líšiť v závislosti od konkrétnej WiFi siete a jej konfigurácie. Avšak v kempoch býva WiFi pripojenie počas hlavnej sezóny značne preťažená. 

internet v karavane

Satelitné pripojenie

Ďalším spôsobom pripojenia na internet je prostredníctvom satelitného sy systémuSatelit poskytuje relatívne stabilné zapojenie, ale len v tom prípade, keď parkujete. Najväčšou výhodou však je, že môžete byť vysoko mobilný a mať internetové služby aj vo vzdialených oblastiach, kde nie sú k dispozícii káblové pripojenia alebo bezdrôtové služby.

Vysoké náklady však nie sú jedinou nevýhodou. Najčastejšie sťažnosti používateľov satelitného internetu sú na zníženie rýchlosti počas najfrekventovanejších hodín. Ďalšia nevýhoda spočíva v tom, že nepriaznivé počasie ako dážď, hmla a sneh môžu kvalitu pripojenia podstatne zhoršiť.  

Mobilné pripojenie

Najideálnejším riešením pre väčšinu karavanistov je mobilné pripojenie. Prístup k nemu kedykoľvek a kdekoľvek, a to vrátane i počas jazdy. 

Jedným zo spôsobov, ako dosiahnuť toto pripojenie je použitie mobilného telefónu a/alebo poskytovateľa bezdrôtových služieb pre prístup na internet. V dnešnej dobe je toto riešenie veľmi ľahko dostupné. 

Otázka spoľahlivosti takéhoto pripojenia závisí najmä na kvalite pokrytia vášho poskytovateľa. Čo sa týka ceny je v krajinách EU  rovnaká, ako tú čo platíte doma. Nezabudnite si však počas cestovania vypínať dátové pripojenie, lebo dátovanie mimo EÚ vás môže vyjsť draho.

Najnovšie články

  • Všetky
  • Servis
  • Technika
  • Zaujímavosti
  • Zimná dovolenka
  • Letná dovolenka
  • Popisy kempov