Vyhľadať
Close this search box.

Prihlásenie / registrácia

Vyhľadať
Close this search box.

Dodanie zadarmo nad 199 € kartou/prevodom

121216-Nieuws-Truma-SolarSet_Solarmodule_zps35a51937

Dobíjajte energiu ľahko a ekologicky so solárnym panelom

Patríte i vy k tým, ktorým sa nechce starať o nadstavbové batérie v karavanoch? Je tu pre vás riešenie. Pomôcť si môžete prúdom zo solárnej nabíjačky na streche obytného vozu.

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt Truma Solar SetNie vždy sa počas prenocovania či dovolenky podarí karavan odstaviť na miesto s trvalým prístupom k elektrickej sieti, ktorú akumulátor nadstavby dokáže trvale udržovať v nabitom stave. Takéto zaobchádzanie s moverom pri parkovaní v kempe však z batérie zoberie väčšiu časť kapacity a potom už je len krôčik k úplnému vybitiu.

Zabrániť tomu sa dá vďaka stále populárnejším solárnym panelom. Nezaberú vám veľa miesta, ale cenovo sa pohybujú v tých vyšších priečkach. Ak ale nechcete do nich veľa investovať, ideálnym riešením pre vás by bola kúpa zaujímavej kompaktnej strešnej sady Truma Solar Set. Tvarovo je to malý panel umiestnený na streche, inteligentný regulátor nabíjania vedľa batérie, niekoľko káblov… Pokiaľ slnko svieti a solárny modul nie je zapadnutý snehom, dokáže sa toto malé zariadenie postarať o zdravú batériu s dlhou životnosťou. Cenovo sa pohybuje od 230 Eur.Súvisiaci obrázok

Pokiaľ sa spotrebuje viac prúdu ako dokáže toto malé zariadenie dodať, pre takéto prípady sa odporúča použiť väčšiu zostavu s vyšším výkonom. K tomu má Truma k dispozícii ponuku ďalších setov s výkonmi 65, 100 a 150 W výborného výkonu.

Tieto súpravy sú dodávané spolu so všetkými potrebnými materiálmi potrebnými k montáži, takže ďalšie výdavky nie sú potrebné. Samozrejme, jediné, čo ešte k montáži potrebujete, je dostatok miesta na streche. Pre najmenšie solárne zariadenie stačí plocha o veľkosti dvoch A4.

K najmenšej zostave Truma Solar Set je v balení i lepidlo, čistiaci prostriedok, vlastný modul, regulátor, spojler a kábel.

Napájanie je jednoduché – pomocou kábla, ktorý by mal viesť až k regulátoru nabíjania pri batérii. Nemal by s tým byť žiadny problém, kabeláž je vhodné viesť napríklad vo vnútri skrinky alebo v predpripravených kanáloch. Potom zostáva už len umiestniť regulátor nabíjania na svoje miesto, pripojiť k batérii a nakoniec so solárnym panelom.

Postup inštalácie:
1. Ako prvé je potrebné nájsť vhodné miesto, kam usadíme solárny panel.
2. Po tom, ako nájdeme vhodné miesto, je potrebné vyvŕtať dieru do strechy s priemerom 35 mm pre kábel.
3. Miesto prechodu pre kábel je potrebné zalepiť. Odporúča sa nechať ho 24 hodín schnúť.
4. Ďalším krokom je zaistenie káblu vo vnútri karavanu od prechodu strechou až k batérii.
5. Regulátor nabíjania je potrebné nainštalovať ešte pred pripojením panela. Akonáhle sú vedenia na streche pripojené a na panel začne svietiť slnečný lúč, začnú viesť prúd.
6. Potom už len stačí pripojiť panel na strechu.

Najnovšie články

  • Všetky
  • Letná dovolenka
  • Popisy kempov
  • Servis
  • Technika
  • Zaujímavosti
  • Zimná dovolenka