Vyhľadať
Close this search box.

Prihlásenie / registrácia

Vyhľadať
Close this search box.

Dodanie zadarmo nad 199 € kartou/prevodom

satelit do karavanu

Obľúbené programy so sebou na cestách.

Po dni plnom zábavy a cestovania, Váš karavan už parkuje v kempe, všade pohoda a ticho a Vy máte chuť pozrieť si Váš obľúbený seriál? Ani na cestách sa nemusíte vzdávať svojich obľúbených programov. Vďaka satelitným prijímačom môžete svoje obľúbené programy sledovať v akomkoľvek kúte Európy.

satelit do karavanu

Satelitné zariadenia sú dnes dostupné a naozaj výkonné. Na našom e-shope je skutočne široký výber rôznych modelov  a ostáva už len vybrať si ten pravý pre Vás. Parabolické ploché antény, menšie či väčšie, automatické alebo manuálne zariadenia, prenosné alebo inštalované na pevno. Satelity, ktoré sa inštalujú na pevno na strechy  a sú automatické, stačí zapnúť a samy sa natočia do vhodného smeru. U poloautomatických satelitov natočenie zabezpečí elektromotor, ale  samy si musíte skontrolovať správnosť nastavení. Poslednou voľbou sú manuálne satelity, kde si užívateľ musí nastaviť obraz sám. Avšak pri digitálnom vysielaní je to oveľa ťažšie ako to bolo pri analógovom vysielaní. Ich výhodou však stále ostáva nižšia cena. V poslednej dobe sa vedľa parabolických antén objavujú tiež ploché antény. Parabolické antény sú klasické antény, ktoré poznáme zo striech domov. Tieto antény odrážajú signál zo satelitov priamo na prijímač LNB ( Low Noise Block Convector). Ploché antény majú kompaktnejšie rozmery a menšiu náchylnosť na vietor. Nevýhodu je menší rozsah príjmu.

automaticky satelit do karavanu

Jednou z najdôležitejších otázok pri kúpe satelitu je, či budeme mať signál aj v Španielsku, Grécku, Fínsku, či Nórsku? Záleží to na veľkosti paraboly a šírke pásma príjmu. Výrobcovia to označujú veličinou Footprints. Väčšie paraboly majú teda logicky väčší rozsah príjmu než menšie. Avšak s postupným vývojom techniky sa dnes zmenšujú aj antény, pretože satelity sú už silnejšie.

Takisto si pred nákupom odpovedzte na  otázku, koľko televízorov chcete mať vo svojom karavane. V prípade, že ich chcete viac potrebujete anténu s dvoma alebo štyrmi LNB.

Relatívne nové sú ponuky kompletných setov, ktoré obsahujú satelitnú anténu, ovládač, či dokonca aj televízor.

satelit a TV do karavnu

Ďalšou možnosťou sú prenosné satelitné prijímače, ktoré sú malé, ľahké a veľmi praktické na cestovanie. Môžete ich umiestniť aj v okolí vozidla, podľa toho, kde bude najlepší signál.

prenosny manualny satelit do karavanu

Pred nákupom si teda dobre premyslite, ktoré parametre sú pre Vás dôležité a vyberte si ten najlepší model.

 

Najnovšie články

  • Všetky
  • Letná dovolenka
  • Popisy kempov
  • Servis
  • Technika
  • Zaujímavosti
  • Zimná dovolenka