Vyhľadať
Close this search box.

Prihlásenie / registrácia

Vyhľadať
Close this search box.

Dodanie zadarmo nad 199 € kartou/prevodom

Pozadie na prenajomkaravanov Sardinia 3.1.2016

Karavaning & Kiting expedícia

Chceli by ste vyskúšať niečo nové? Vydajte sa s nami na expedíciu Karavaning  Kiting do Sardínie, kde si vyskúšate s našimi lektormi adrenalínom nabitý šport “kitesurfing”. Prečítajte si itinerár cesty a zažite s nami dobrodružstvo, na ktoré nikdy nezabudnete.

1. deň

V poobedňajších hodinách sa stretávame v Sučanoch, kde si všetci naložia veci na palubu, svoje autá si môžu nechať v areáli požičovne. 

Okolo 18:00 hod. odchádzame zo Sučian smerom na Bratislavu. Pasažieri, ktorí sa nemôžu dostaviť do Sučian sa môžu pridať počas cesty. Celú noc precestujeme a zastavujeme až v Livorne (cca 1200km).

2. deň

V Livorne sa nalodíme na trajekt o 10:00 hod. a plávame cca 400 km na Sardiníu do prístavu  Olbia. Počas plavby sledujeme predpoveď vetra a plánujeme úvodné spoty. Večer o 18:00 hod. sa vylodíme a cestujeme na spoty s najlepšou predpoveďou.

3 - 9. deň

Kitujeme na najkrajších kitových spotoch, ktorích je na Sardínii naozaj veľa a  zároveň spoznávame Sardíniu. Našu trasu určuje predovšetkým predpoveď vetra.

10. deň

Doobeda ešte kitujeme podľa predpovede. Poobede sa presúvame na trajekt z Olbia do Livorna na 22:00. Vo večerných hodinách prichádzame na Slovensko.

Miesta, ktoré spolu navštívime

Funtanamare, nádherný spot na juhozápadnom pobreží so širokou plážou a pekným parkovaním hneď pri pláži. Je to vlnový spot s vlnami až do 4 m. Ideálny vietor je SZ a J. 

Na pláži  je taktiež sprcha a rýchle občerstvenie. Za kanálom pri mori je hadica s vodou.

Stintinno, spot s kite centrom a žulovými pekne zaoblenými kamienkami, ktoré sa na kite nelepia. Vlny do 3 m. Blízko pri spote je státie pre 3 karavany. Vhodný je SZ vietor. Blízke Stintino je pekné stredomorské mesto a stoji za to ho navštíviť. Sú tam tiež flaty (miesta s rovnou hladinou vody), na ktorých sa dá jazdiť.

Aglientu, Province of Olbia-Tempio (GPS:41.128020, 9.070537), náhodne nájdený kite spot s parkoviskom hneď na pláži v blízkosti ktorého  je kemp, v septembri je tam možné zadarmo parkovať. Ideálny smer vetra S.

Aká je cena expedície?

Pri 4 osobách, 600 € na osobu.

Pri 5 osobách, 500 € na osobu.

Cena zahŕňa prenájom autokaravanu, servisný poplatok, pohonné hmoty, diaľničné poplatky, trajekt.

Najnovšie články

  • Všetky
  • Popisy kempov
  • Servis
  • Technika
  • Zaujímavosti
  • Zimná dovolenka
  • Letná dovolenka