Vyhľadať
Close this search box.

Prihlásenie / registrácia

Vyhľadať
Close this search box.

Dodanie zadarmo nad 199 € kartou/prevodom

splav rieky hron

Splav Hrona s autokaravanom

“Žila ona a žil on, splavovali spolu Hron, objavili pod stanom, že je dobre spolu dvom”… kto by nepoznal refrén starej dobrej elánovskej hitovky. Inšpirovaní práve týmito slovami sme sa rozhodli splav bájneho Hrona vyskúšať priamo na vlastnej koži. Akurát ten stan z pesničky sme vymenili za jeho pohodlnejšiu verziu a môžem potvrdiť, že aj v autokaravane sa dá objaviť ako dobre je spolu dvom :).

splav rieky hron

splav hrona autokaravan

Náš tripík sme začali v Sučanoch, kde sme si prenajali menší autokaravan, nechali stáť naše autíčko a plní očakávania sme vyrazili smerom na Brezno. Na internete sme si predtým pozerali viacero firiem, sprostredkujúcich splav Hrona, ale kedže sme mali vlastný čln, nechali sme organizáciu splavu radšej na náhodu a nič sme si vopred neobjednávali. Dorazili sme až do Slovenskej Ľupče a keďže sme boli hladní a smädní, chceli sme sa pred splavom ešte poriadne najesť. Neznámi okoloidúci nám poradil Lodenicu na Mlynčoku, kde sa môžeme najesť a taktiež aj vyjsť s člnom na vodu.

splav hrona na autokaravane

splav hrona autokaravan2

Keď sme dorazili do cieľa na Lodenicu, boli sme veľmi milo prekvapení. Príjemný a udržiavaný kemp sa rozprestieral priamo pri rieke, uprostred prírody. Sprchy a toalety boli zariadené v zaujímavom štýle a udržiavané v čistote.

splav hrona autokaravan3

 

Kempuje sa priamo medzi stromami a aj keď tu nie sú elektrické prípojky, nám elektrina v autokaravane nechýbala vôbec. Pivko a kapustnicu si môžete vychutnať priamo v kempe takže po súši nemusíte chodiť naozaj nikde. V kempíku si na svoje prídu aj športové povahy, vďaka ihrisku na beach volejbal, či ping-pongovému stolu, ale aj najmenší vďaka preliezačkám a trampolíne. Požičajú Vám tu za veľmi prijateľnú cenu aj celú vodácku výstroj, k dispozícií máte výber medzi kajakom a raftom.

splav hrona autokaravan4

splav hrona autokaravan5

splav hrona autokaravan6

Ďalšie pozitívne prekvapenie boli veľmi milí a priateľskí zamestnanci. Sympatický “vodák” nás za poplatok 7,50 eur vyviezol aj s člnom cca 30 minút od kempu na miesto z ktorého sme mali vyštartovať náš splav a navyše nám poradil, kde na nás číha aká nástraha, aby sme všetko zvládli bez akýchkoľvek nepríjemností. A tak sme nafúkli čln, vzali do ruky veslá, a vyrazili na vodu. Splav Hrona je naozaj očarujúci, ani nie nudný ani nie príliš nebezpečný. Po asi 3-4 hodinách sme pristáli znova na brehu kempíku Lodenica na Mlynčoku. Tu sme si dopriali kvalitný relax pri pive a grilovaných dobrotách a plní pozitívnych zážitkov zaľahli do “nášho” autokaravanu.

splav hrona autokaravan7

splav hrona autokaravan8

Celkový dojem z kempu Lodenica na Mlynčoku je naozaj príjemný. Služby tejto spoločnosti odporúčame každému, kto má záujem splavovať Hron, či už na karavane, v stane alebo len tak na jednodňový výlet. Priateľskosť a pohoda sú dve slová, ktoré toto miesto dokonale vystihujú.

splav hrona autokaravan9

 

Najnovšie články

  • Všetky
  • Servis
  • Technika
  • Zaujímavosti
  • Zimná dovolenka
  • Letná dovolenka
  • Popisy kempov