Vyhľadať
Close this search box.

Prihlásenie / registrácia

Vyhľadať
Close this search box.

Dodanie zadarmo nad 199 € kartou/prevodom

riad z prirodneho bambusu lugo

Nahraďte škodlivé plasty prírodným materiálom

Pre karavanistu je veľmi dôležité, aby pobalené veci nezaberali veľa miesta a rovnako aby tieto veci neboli príliš ťažké a nezvyšovali tak celkovú hmotnosť karavanu. Záležitosť, bez ktorej sa na dovolenke určite nezaobídeme, sú riady a príbory a kedže tie zvyknú vážiť pekných pár kíl, karavanisti a kemperi často siahajú po plastovej alternatíve. Plasty sú všade okolo nás, sú lacné a ľahké. Plastový riad má však svoje nevýhody a tou najzávažnejšou sú práve zdravotné riziká, ktoré v sebe obnáša. Pre tých ktorí myslia na svoje zdravie a rovnako majú ekologické zmýšľanie, je tu veselá sada riadov LUGO, vyrobená z prírodného bambusu.

Plastové taniere a poháre, obsahujú okrem iných látok aj dioxíny, ktoré patria k najhorším a najnebezpečnejším rakovinotvorným látkam, aké kedy človek vyrobil.  Tieto látky sa pri kontakte s teplými potravinami uvoľňujú a prenikajú do jedla a neskôr do samotného organizmu. V organizme potom robia neuveriteľnú šarapatu. Nielenže dokážu rozhodiť náš hormonálny systém, najnovšie výskumy s nimi spájajú aj vznik niektorých druhov rakoviny.

Používaním plastu netrpí len ľudstvo samo, ale dotýka sa celej svetovej populácie živočíchov a rastlín. Príroda ho nevie ani svojimi najsilnejšími zbraňami efektívne využiť a zlikvidovať. Ročný odhad produkcie plastového odpadu na jedného človeka je 100 kg. Za posledných 12 rokov sme vyprodukovali toľko plastového odpadu ako za takmer 100 rokov predtým. Zrecykluje sa pritom len asi 5 % celkovej produkcie.

plastova katastrofaII

Aj Vás desia tieto smutné skutočnosti? Aj napriek tomu, že plastom sa vyhýba ťažko, riešenia existujú. Jedným z nich je vybrať si namiesto plastového riadu do karavanu či na kempovanie riad, ktorý je vyrobený z prírodného bambusu LUGO. Vo funkcii rozdiel nenájdete. Je ľahký, ľahko sa umýva a má príjemný vzhľad.

riad z prirodneho bambusu lugo 2

Sympatickou alternatívou k plastu je bambus a najmä kvôli vyššie uvedeným skutočnostiam zažíva v poslednom období veľký “boom”. Bambus má vďaka svojim vlastnostiam širokospektrálne využitie, a okrem iného patrí medzi takzvané ľahko udržateľné suroviny. Bambus totiž nieje moc náročný na živiny ani na zavlažovanie. Nemusí byť preto prihnojovaný syntetickými látkami. Okrem toho ho príroda dokáže pomerne rýchlo prirodzene biologicky rozložiť a nemá žiadne nepriaznivé účinky na ľudský organizmus.

Výhody bambusového riadu oproti klasickému plastovému sú rozhodne evidentné. Každý má právo vybrať si náhradu. Bambusový riad LUGO je na trhu dostupný v typickej bambusovo zelenej farbe, ktorá príjemne osvieži Váš deň, alebo v príjemnej modrej farbe.

riad z prirodneho bambusu lugo 3

Kedže sa nám táto zdravá a ekologická alternatíva veľmi pozdáva a chceme ju podporiť, nájdete tento riad v našom e-shope za akciovú cenu. Veríme, že si ho tak ako my zamilujete.

 

Najnovšie články

  • Všetky
  • Servis
  • Technika
  • Zaujímavosti
  • Zimná dovolenka
  • Letná dovolenka
  • Popisy kempov